|
IJsbergsalade met pikante worteldressing |
Terug naar: DE HOMEPAGE (beginpagina) |
DE VORIGE PAGINA |
|
RECEPT VOOR 4 personen |
INFO: De dressing kan ruim van te voren gemaakt worden, hij is - in de koelkast in een bewaardoos - 3 -4 dagen houdbaar. BEREIDINGSTIJD (de dressing): Circa 20 minuten. KOELEN: Circa 1 uur. BEREIDINGSTIJD (de salade): Circa 10 minuten.
VOORBEREIDEN:
Intussen:
Giet - als de worteltjes gaar zijn - het kookvocht uit de pan en
vang het ergens in op. Haal de dressing uit de koelkast. SERVEERTIP: Weetje: Klein gesneden ijsbergsla verliest snel vocht. Als er dressing door de ijsbergsla geroerd wordt dan moet de salade kort daarna gegeten worden anders 'verwatert' de salade en is niet lekker meer. Serveer de ijsbergsla en dressing daarom bij voorkeur apart (Tip: doe de dressing in een sauskom met lepel, er kan dan (op het bord) dressing naar smaak op de ijsbergsla geschept worden). Tip: Als de dressing wel door de ijsbergsla geroerd wordt omdat de salade meteen gegeten wordt, doe dan niet alle dressing ineens bij de ijsbergsla maar roer er dressing naar naar smaak door. (Tip: Niet alle kroppen ijsbergsla zijn even groot. Er is meestal meer dan genoeg dressing.) Tip: Overgebleven dressing is lekker op brood (met een blaadje sla) en een hardgekookt eitje. |
|
|
BENODIGDHEDEN:
EEN STAAFMIXER, zie: Tip Tip: In plaats van een staafmixer kan ook een BLENDER of KEUKENMACHINE gebruikt worden. De dressing kan ook zonder elektrische hulp-apparatuur gemaakt worden. Hij wordt dan wel wat grover.
Ga als volgt te werk: Kook de worteltjes papgaar en prak ze met een
vork tot 'pulp', voeg daarna pas kookvocht toe. Snipper de ui zo fijn
mogelijk of stamp hem fijn in een vijzel. Klop alles met een garde door
elkaar. |
||
|
|
||
|
Terug naar: DE HOMEPAGE (beginpagina) |
DE VORIGE PAGINA | |
Hoewel deze pagina met veel zorg is samengesteld, kunnen er fouten in staan. ' De Kooktips Homepage' aanvaardt geen enkele aansprakelijkheid voor eventuele schade, ontstaan door het gebruiken van informatie op deze pagina. Het auteursrecht (copyright, ©) en alle andere van toepassing zijnde commerciële rechten, zijn onverkort voorbehouden aan 'de Kooktips Homepage'